Ongeveer elk kwartaal komt er een nieuwe versie van cPanel uit. Onlangs is versie 92 van dit control panel systeem uitgekomen, met een aantal features die we in deze blogpost in het kort aan je introduceren.
Met WordPress Toolkit wordt het gemakkelijker om WordPress op een cPanel hostingaccount te installeren en te beheren - voor zowel de serverbeheerder als ook eindgebruikers. WordPress Toolkit heeft veel handige opties:
Daarnaast heb je in WebHost Manager een totaaloverzicht van alle WordPress sites op de server, en kun je deze in bulk updaten en beheren.
Let er op dat een klein aantal functies als "premium" worden bestempeld door cPanel, waarvoor een extra licentie tegen meerprijs nodig is. Mocht je daar meer informatie over willen, neem dan contact met ons op.
Voor klanten die een server op kantoor of thuis hebben draaien, waarbij ze een dynamisch IP adres krijgen van hun internet provider heeft cPanel nu de "Dynamic DNS" optie gemaakt. Hiermee kan de klant een URL laten genereren die de server bijvoorbeeld met een cronjob regelmatig moet aanroepen. cPanel checkt dan of het IP adres is gewijzigd, en indien dat het geval is - update cPanel het gekoppelde DNS record. Je kunt Dynamic DNS als optie in cPanel onder het kopje "Domains" zien staan.
SSL certificaten worden met keys gegenereerd. Standaard worden keys van het type RSA gebruikt. Naast RSA, bestaan ook keys van het type ECDSA. ECDSA biedt dezelfde veiligheid als RSA, maar heeft als voordeel dat de keys kleiner zijn. Dit zorgt ervoor dat websites daar ietsjes sneller inladen. Met de optie "SSL/TLS configuration" in WHM kun je het type key op je cPanel server wijzigen. Nadat je dit doet, zal AutoSSL alle SSL certificaten gaan vervangen.
Je kunt upgraden naar versie 92 van cPanel met de optie "Upgrade to latest version" in WHM, mocht je automatische updates niet aan hebben staan op je server. Meer informatie over deze release kun je vinden op: https://docs.cpanel.net/release-notes/92-release-notes/